Fenomény sveta

EXPEDÍCIA FENOMÉNY SVETA

Expedícia fenomény sveta je projekt, ktorý smeruje k tomu, aby sa Fenomény stali v budúcnosti novým vyučovacím predmetom na 2. stupni základných škôl (so skratkou FS). Fenoménov sveta je 5 – voda, vzduch, slnko, kultúra, komunikácia. Tieto fenomény boli vytvorené učiteľmi a odskúšané žiakmi na 2. stupni základných škôl.

Hlavným cieľom tohto projektu je medzipredmetovosť, a aby učitelia mohli učiť zážitkovo, atraktívne a inovatívne. Naša škola ako jedna zo 640 škôl, ktoré sa zapojili do tohto projektu získala projektový balík jedného z fenoménov, kde sme si vybrali VODU. V projektovom balíku máme 12 vyučovacích modelov, 90 interaktívnych cvičení, 90 vzdelávacích videí z videoknižnice BBC (nahovorené britskou ANJ). Projekt je určený prioritne predmetom ako sú – BIO, GEG, CHE, FYZ, ANJ, DEJ, INF. Žiaci si môžu s projektom aj zasúťažiť, nielen ako jednotlivci, ale aj jedna celá trieda – na našej škole to bude 6.A (žiaci budú hrať o hlavnú cenu, a tou je Expedícia do nórskych fjordov s youtuberom Miroslavom Bačom.

PaedDr. Daniela Železná