Projekt Tatranskí rytieri

Projekt Tatranskí rytieri realizuje v šk. rok 2018-2019 7.B trieda

Tento projekt je určený pre základné a stredné školy na území  Slovenska. Cieľom projektu je podnietiť mladú generáciu k inovatívnym myšlienkam, k ochrane prírody, tvorbe riešení či vyjadrení svojich postojov prostredníctvom reálnych diel, videí alebo realizovateľných projektov.

Aktuálny 3. ročník  sa nesie v znamení ZERO WASTE alebo tvorme čo najmenej odpadu

Povinné súťažné aktivity:
1. Prvá súťažná aktivita: ZERO WASTE alebo tvorme čo najmenej odpadu. Žiaci si zvolia prevedenie projektu:
a) reálne dielo –  objekt vytvorený prevažne z odpadu (PET fľaše, kelímky, kartón atď.), ktorý bude slúžiť triede alebo škole najmenej 2 roky
b) audiovizuálne dielo – animovaný, hraný alebo krátky dokumentárny film (video o dĺžke minimálne 2 min)
c) realizovateľný projekt – vytvorenie popisného projektu s cieľom zlepšiť životné prostredie

2. Druhá súťažná aktivita: „Eko hliadka“
Tatranskí rytieri aktívne pomáhajú prírode a životnému prostrediu vo svojom okolí.

Aké výhry potešia tento rok?
Aj tento rok sú krásne a hodnotné výhry. Kompletné zimné alebo letné triedne výlety s ubytovaním, stravou a lístkami na vlek/lanovku a iné zaujímavé ceny. Pre kategóriu realizovateľný projekt sú to finančné granty na projekt.

Mgr. Gabriela Hofbauerová