Žiacka školská rada

Zasadnutie - hlavná foto.jpgAj v tomto školskom roku 2018/2019 na našej škole prebieha aktívne činnosť žiackej školskej rady (skrátene ŽŠR). Je to reprezentatívny orgán žiakov a zastupuje ich záujmy vo vzťahu k riaditeľovi a vedeniu školy. My sme si dali názov ŽŠR Deviatka, keďže našu základnú školu volajú aj Deviatka alebo 9.ZŠ.

Hlavnými úlohami ŽŠR je vyjadrovať sa k podstatným otázkam, návrhom a opatreniam školy v oblasti výchovy a vzdelávania, podieľať sa na tvorbe a dodržiavaní školského poriadku, vylepšovať vzájomné vzťahy medzi žiakmi a učiteľmi, zastupovať žiakov vo vzťahu k riaditeľovi a vedeniu školy, predkladať im svoje stanoviská a návrhy, zastupovať žiakov aj navonok, voliť a odvolávať zástupcu žiakov do rady školy, organizovať rôzne žiacke súťaže a podujatia a podieľať sa na zveľaďovaní a rozvoji našej školy.

ŽŠR môže mať na základných školách 5 až 9 členov a môžu to byť len žiaci 2.stupňa, ktorí vo voľbách získali najvyšší počet hlasov. Na našej škole voľby prebehli tajným hlasovaním 16.októbra 2017 a zúčastnili sa ich všetci žiaci 2.stupňa, ktorí si zo zástupcov jednotlivých tried zvolili 9 členov do ŽŠR Deviatka. A hoci sú títo žiaci volení na štyri roky, v tomto školskom roku nastali zmeny v dôsledku ukončenia školskej dochádzky niekoľkých z nich. Novou predsedníčkou sa stala žiačka 9.A triedy Lýdia Ondričková, podpredsedníčkou Ivana Dubajová (6.A) a tretím členom výboru je nováčik Ondrej Golian (5.B). Naďalej žiakov zastupujú Katarína Kocúrová (8.A), Samuel Pohl (8.C), Aurel Juraj Loy (7.C) a v našich radoch sme privítali slávnostným zložením sľubu Natáliu Maďarovú (6.B), Margarétu Slamkovú (6.C) a Sofiu Papúchovú (5.A). Pedagogických zamestnancov zastupujú Mgr. Monika Jarná a Mgr. Lucia Balážová, čestnou členkou je aj riaditeľka školy Mgr. Ľubica Tomčíková.

ŽŠR sa vo svojej práci riadi štatútom ŽŠR a pracuje podľa plánu práce na celý školský rok, ktorý je len orientačný, možno ho priebežne doplniť či zmeniť podľa žiackych požiadaviek.

Mikulášska zbierka sladkostí 2018

Biela pastelka 2018